POLICJANCI ZAKOŃCZYLI NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ MOTOCYKLISTY – W TLE NARKOTYKI I BRAK UPRAWNIEŃ

i

Autor: Lubuska Policja

POLICJA

Motocyklista uciekał przed policją w Zielonej Górze. Dlaczego? Miał przy sobie dokumenty, ale chodzi o coś jeszcze

2023-09-22 9:09

Policjanci ruchu drogowego z Zielonej Góry zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który prowadził motocykl i nie zareagował na próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, ponieważ miał przy sobie narkotyki, nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem i popełnił inne wykroczenia w trakcie ucieczki przed policją. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W środę, 20 września, tuż przed godziną 20 na ulicy Zachodniej w Zielonej Górze funkcjonariusze zielonogórskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę, który kierował suzuki. Jednak gdy zobaczył on policjantów dających mu znak do zatrzymania, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz rozpoczęli pościg. Próbowali go zatrzymać, ale nie reagował na sygnały, wjeżdżając nawet na chodnik.

W pewnym momencie musiał gwałtownie hamować, aby uniknąć zderzenia z gazownikami stojącymi na chodniku. Pomimo że przewrócił się, nie zatrzymał się i próbował uciekać pieszo. Po około 300 metrach został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że ma 43 lata i w ogóle nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla.

Podczas kontroli pojazdu policjanci stwierdzili, że motocykl miał założone tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Dodatkowo, w torbie należącej do zatrzymanego znaleziono narkotyki, w tym marihuanę. Badanie w szpitalu wykazało, że 43-latek kierował pod wpływem narkotyków, w tym marihuany i amfetaminy.

Żarscy policjanci rozbili dziuplę. W niej auta warte kilka mln złotych. Zobaczcie zdjęcia!

Mężczyzna zostanie oskarżony o niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz popełnienie innych wykroczeń. Ponadto, stawi się przed sądem za posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Za te przestępstwa może grozić mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat, zgodnie z kodeksem karnym. Ponadto, będzie toczyć się osobne postępowanie w związku z innymi wykroczeniami popełnionymi przez niego podczas ucieczki przed policją.

Wybuch gazu w Chełmży. Policjanci ruszyli na pomoc poszkodowanym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE