praca

i

Autor: pexels.com

Mniej bezrobotnych w województwie lubuskim

2022-04-06 7:23

Coraz mniej bezrobotnych w województwie lubuskim. W marcu w Powiatowych Urzędach Pracy było mniej zarejestrowanych osób bezrobotnych o prawie 600, porównując do lutego. Ponadto do dyspozycji osób bezrobotnych było ponad 5300 wolnych miejsc pracy oraz aktywizacji zawodowej.

Mniej osób bezrobotnych w województwie lubuskim! ​W marcu było mniej zarejestrowanych osób bezrobotnych o prawie 600, to mniej o 3,2% w porównaniu do lutego.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…

Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 190 osób, natomiast wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano spadek o prawie 400 osób. W porównaniu do ubiegłego roku, odnotowano spadek bezrobocia o prawie 25%.

Mówi Aneta Janecka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. W lutym liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się w 13 powiatach naszego województwa.

W marcu w Powiatowych Urzędach Pracy w województwie lubuskim było ponad 5300 wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o ponad 1600 więcej, niż w poprzednim miesiącu i o ponad 1900 więcej, niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE