Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński

i

Autor: PAP/Piotr Polak Mirosław Skrzypczyński

Mirosław Skrzypczyński odwołany. Polski Związek Tenisowy wydał oświadczenie

2022-11-24 15:33

Polski Związek Tenisowy w czwartek (24 listopada 2022) poinformował na Twitterze, że Prezes Mirosław Skrzypczyński został odwołany ze swojego stanowiska. Jakiś czas temu portal onet.pl ujawnił, że Skrzypczyński zamieszany jest w afery na tle seksualnym.

Prezes Mirosław Skrzypczyński odwołany. Złożył rezygnację

W czwartek (24 listopada) Polski Związek Tenisowy poinformował na swoim profilu na twitterze, że prezes Mirosław Skrzypczyński złożył wypowiedzenie swojego stanowiska - Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się w dniu 24 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym - czytamy.

Kilka tygodni temu portal onet.pl w swoim artykule zarzucił Skrzypczyńskiemu akty seksualne. Miało to być napastowanie seksualne, przemoc psychiczna oraz fizyczna, jak i akty agresji wobec dziewczynek, które uczył grać w tenisa oraz członków rodziny. W artykule Onetu wypowiada się jedna z pokrzywdzonych osób.

PZT ma nowego prezesa

Polski Związek Tenisowy wybrał już nowego prezesa. - Zgodnie z obowiązującym statutem PZT oraz powstałym z uwagi na rezygnację wakatem na stanowisku Prezesa Zarządu, Zarząd podjął także w głosowaniu tajnym uchwałę o wyborze nowego Prezesa Zarządu Związku. Nowym Prezesem Zarządu PZT został Pan Dariusz Łukaszewski - czytamy w oświadczeniu.

Rozmowa z ojcem Igi Światek Tomaszem Światkiem podczas Meczu tenisowego Polska Rumunia w Radomiu