Miejsce otwarte dla kultury w Zielonej Górze! Cafe Noir poszukuje wolontariuszy [WIDEO]

2021-05-12 8:26 Klaudia Pieszczyńska
kawa
Autor: pixabay.com

Cafe Noir to inicjatywa fundacji "Fedora" z Zielonej Góry. Tworzą ją młodzi ludzi, którzy marzą o stworzeniu klubokawiarni w starej kamienicy w centrum naszego miasta. Teraz potrzebują wsparcia!

Cafe Noir ma być miejscem otwartym dla każdego, niezależnie od wieku, poglądów czy płci. W starych pomieszczeniach staną dwie sceny, na których pojawią się lokalni artyści. 

W klubokawiarni mają odbywać się również warsztaty, wystawy artystyczne, a lokalni rzemieślnicy będą mogli sprzedawać swoje wyroby. 

Cafe Noir w Zielonej Górze

Fundacja "Fedora" współpracuje z Instytutem Równości, a więc przed wejściem do kawiarni wisi tęczowa flaga, która oznacza, że jest to miejsce tolerancyjne, w którym odnajdzie się każda osoba. 

Wyjątkowego charakteru temu miejscu dodaje niezwykły, klimatyczny wystrój, jednak lokal trzeba wyremontować. Wymaga on sporych nakładów finansowych, potrzeba również czasu. To właśnie dlatego fundacja "Fedora" prosi o wsparcie i o ręce do pracy! 

Dla wolontariuszy organizowane są warsztaty oraz próby, karaoke i śpiewy. Każdy chętny może dołączyć i wspomóc budowę Cafe Noir! 

Jak teraz wyglądają pomieszczenia? To możecie zobaczyć na naszym wideo!