Marcin Pabierowski

i

Autor: Facebook Marcin Pabierowski; H.S

wybory 2024

Marcin Pabierowski. Kim jest kandydat na prezydenta Zielonej Góry, który walczył w drugiej turze wyborów?

2024-04-21 21:53

Pierwsza tura w wyborach samorządowych 2024 się zakończyła. W Zielonej Górze wyniki PKW jasno wyklarowały, że odbędzie się jeszcze druga tura. O fotel prezydenta miasta ubiega się Marcin Pabierowski z Koalicji Obywatelskiej. Co wiemy o tym kandydacie? Czy to on zostanie prezydentem Zielonej Góry 2024?

Wybory samorządowe 2024 

7 kwietnia 2024, w niedzielę odbyły się wybory samorządowe. Polacy mieli za zadanie wybrania blisko 47 tys. członków rad gmin, powiatów i sejmików, a do tego prawie 2,5 tys. włodarzy - w tym 1464 wójtów, 906 burmistrzów i 107 prezydentów miast. To już pewne, że w wielu miejscowościach na terenie woj. lubuskiego odbędzie się II tura wyborów samorządowych 2024. A przed mieszkańcami Zielonej Góry ważna decyzja. Kto zostanie prezydentem Zielonej Góry w 2024?

Łapiński ocenia wybory samorządowe!

Druga tura wyborów w Zielonej Górze

W wielu lubuskich miejscowościach odbędą się drugie tury wyborów samorządowych. Na liście także znalazły się dwa miasta wojewódzkie w Lubuskiem. Zielonogórzanie nie podjęli jednoznacznej decyzji i już 21 kwietnia będą ponownie iść do głosowania. Co wiemy o Marcinie Pabierowskim? Czy Marcin Pabierowski zostanie prezydentem Zielonej Góry?

Marcin Pabierowski kandydatem na prezydenta Zielonej Góry

Marcin Pabierowski jak podaje Portal Samorządowy jest absolwentem wydziału inżynierii lądowej i środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończył również studia podyplomowe na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ponadto ukończył studia podyplomowe na wydziale wiertnictwa, nafty i gazu w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najprawdopodobniej urodził się w 1979 r. W 2015 r. kandydował w wyborach samorządowych i otrzymał mandat radnego Rady Miasta Zielona Góra. Trzy lata później, w 2018 r. startował ponownie w wyborach samorządowych z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskał reelekcję. Zielonogórzanie mieli go już okazję poznać z wystąpień podczas Sesji Rady Miasta Zielona Góra. W pierwszej turze wyborów na prezydenta Zielonej Góry uzyskał 42,72 proc. głosów. Marcin Pabierowski zmierzy się w II turze z Januszem Kubickim. Wskazał cele. Czy Marcin Pabierowski zostanie prezydentem Zielonej Góry? O tym poinformujemy na naszym portalu. Śledźcie nasze newsy, aby być na bieżąco.

Zmiana w okręgach wyborczych w Zielonej Górze

Sonda
Idziesz na wybory?