Lubuskie. Poszukiwani wpadli w ręce policjantów po służbie

2022-12-19 15:24
policja kajdanki
Autor: Pixabay

W trakcie służby policjanci są niezwykle skupieni i czujni. Jednak także po służbie są skuteczni w swoich działaniach. Udowadniają to nie raz. I tym razem dwóm policjantom po służbie udało się zatrzymać poszukiwane osoby. Jak do tego doszło? Szczegóły znajdziecie poniżej.

O udanej akcji zielonogórskich policjantów poinformowała Lubuska Policja na swojej stronie internetowej. Wykazali się oni niezwykłą czujnością w swoim czasie wolnym. Policjanci, którzy szukają osób poszukiwanych, muszą znać je wręcz na pamięć.

Do pierwszego udanego zatrzymania przez policjanta po służbie doszło 14 grudnia (środa), kiedy to starszy posterunkowy Mateusz Machnik z Sulechowa, zauważył podczas zakupów osobę poszukiwaną. Bez namysłu zatrzymał 42-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze do odbycia kary aresztu.

Drugie udane zatrzymanie odbyło się tego samego dnia. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, po służbie jadąc przez centrum miasta zauważył na jednej z ulic mężczyznę, o którym wiedział, że jest poszukiwany. Jak czytamy dalej w komunikacie policjant natychmiast zaparkował swój samochód i rozpoczął obserwację mężczyzny. Policjant w trakcie obserwacji poinformował dyżurnego policji. Poprosił o pomoc swoich kolegów służby patrolowej. Policjant poza służbą zatrzymał mężczyznę, gdy ten chciał wsiąść do autobusu. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że 39-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Policjantom, którzy zatrzymali poszukiwanych poza swoją służbą gratulujemy spostrzegawczości oraz wzorowej postawy.

Sonda
Czy działanie policjantów w tym wypadku było prawidłowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany