Udana akcja policji we Wschowie. Odzyskano drogie ładowarki

2022-12-15 11:34
Odzyskane dwie ładowarki w gminie Wschowa
Autor: Lubuska Policja

10 grudnia (sobota) doszło do udanej akcji policjantów ze Wschowy. Udało im się odzyskać dwie ładowarki, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Sprzęt był warty blisko pół miliona złotych. Co grozi złodziejom? O tym w materiale poniżej.

Udana akcja wschowskich policjantów

O zdarzeniu poinformowała Lubuska Policja na swojej stronie internetowej 14 grudnia 2022 roku. Jak podaje policja do zdarzenia doszło parę dni wcześniej, dokładnie 10 grudnia, po otrzymaniu informacji o znajdujących się w pobliskiej miejscowości od Wschowy ładowarek, policjanci udali się na miejsce. Jak czytamy dalej w komunikacie policji "zaangażowani w sprawę mundurowi w trakcie sprawdzania zabudowań gospodarczych natrafili na specjalistyczny sprzęt. Sprawdzane przez policjantów ładowarki figurowały jako utracone w międzynarodowej bazie danych. Wartość przedmiotów wyceniono na blisko pół miliona złotych". Sprzęt był skradziony z Niemiec, następnie przetransportowany został do Polski i ukryty w pomieszczeniach garażowych na terenie gminy Wschowa.

Co grozi złodziejom? Usłyszeli już zarzuty

Podczas akcji zostało zatrzymanych kilku mężczyzn, usłyszeli już stawiane im zarzuty.

- Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, będących mieszkańcami powiatu wschowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności - podaje nadkomisarz Maja Piwowarska, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany