IMG ostrzega przed silnym wiatrem

i

Autor: H.S, IMGW

Lubuskie: IMGW wydało ostrzeżenie. Będzie silnie wiało. Kiedy?

2023-02-17 8:49

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie na najbliższe dni na całe województwo Lubuskie. Będzie silnie wiało. Kiedy powinniśmy szczególnie uważać?

Ostrzeżenie IMGW. Będzie silny wiatr

Od piątkowego popołudnia, 17 lutego, IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla Zielonej Góry oraz Gorzowa Wielkopolskiego oraz następujących powiatów: gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, świebodzińskiego, zielonogórskiego. Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla powiatów nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego oraz żarskiego. Jak podaje dalej PAP prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru mają być w nocy.

W jakich godzinach uważać?

Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać na tych obszarach od godz. 18:00 w piątek, 17 lutego, do godz. 9:00 w sobotę, 18 lutego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia od godz. 19:00, 17 lutego do godz. 6:00, 18 lutego.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE