"Kroniki Zielonej Góry" od jutra w Muzeum Ziemi Lubuskiej

2021-10-19 7:59
kronika
Autor: pexels.com

Już jutro odbędzie się wernisaż wystawy pod hasłem "Ilustrowana Kronika Zielonej Góry". To w Muzeum Ziemi Lubuskiej o godzinie 17. Mieszkańcy zobaczą na niej około 100 rysunków stworzonych przez Igora Myszkiewicza, które przedstawiają historyczne zdarzenia z miasta, takie jak np. spalenie zielonogórskiej synagogi.

Historia Zielonej Góry przedstawiona na około 100 rysunkach - zabawnych, groteskowych i bardziej lub mniej mrocznych - to w Muzeum Ziemi Lubuskiej na wystawie pt. "Ilustrowana Kronika Zielonej Góry". Wernisaż odbędzie się już jutro.

Wojewódzka biblioteka przyjazna matkom z małymi dziećmi

Rysunki te są dodatkiem do tekstu, który znajduje się w publikacji o tym samym tytule. Jest to książka, w której znajdują się setki wydarzeń ułożonych chronologicznie, opisanych i zilustrowanych.

Mówi Izabela Korniluk z Muzeum Ziemi Lubuskiej. Rysunki będą zestawione na wystawie z oryginalnymi obiektami pochodzącymi ze zbiorów muzeum.

Wernisaż wystawy już jutro o godzinie 17. Po odbędzie się spotkanie z autorem ilustracji, Igorem Myszkiewiczem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE