Jedziecie na wakacje? Policja podpowiada jak zaplanować wyjazd

2022-07-22 8:28
auto
Autor: pexels.com

Zielonogórscy policjanci przypominają, że trwające upały nie sprzyjają też kierowcom. Nawet jeśli w aucie działa klimatyzacja - w długiej trasie możemy poczuć się gorzej.

Zielonogórscy policjanci podpowiadają, żeby planując wyjazd wakacyjny wziąć pod uwagę panujące upały. Ważne, aby mieć pod ręką wodę oraz zaplanować przerwy w podroży. Funkcjonariusze zwracają uwagę na to, że mimo klimatyzacji, kierowcy mogą poczuć się gorzej jadąc w upałach. Może się to odbić między innymi na koncentracji i reakcjach na sytuacje drogowe.

Co zatem zrobić? Najlepiej zaplanować odpoczynek, szczególnie jeśli jedziemy z dziećmi. Pamiętajcie też o odpowiednim zapasie wody. Jeśli dodatkowo źle znosicie upały - podróż najlepiej zaplanować wcześnie rano lub późnym popołudniem.

Policjanci zaznaczają też, żeby wybierając się w podróż zwrócić uwagę nie tylko na temperaturę, ale też na ostre oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE