sylwester

i

Autor: pexels.com

Jak używać fajerwerków?

2021-12-31 6:19

Fajerwerki są piękne, jednak również niebezpieczne. Podczas ich używania należy pamiętać o tym, że są to materiały wybuchowe. Bardzo ważna jest ostrożność podczas ich stosowania. Arkadiusz Kaniak z zielonogórskiej straży pożarnej przypomina, że petardy odpala się tylko na otwartej przestrzeni, z dala od zabudowań, a wcześniej należy dokładnie przeczytać instrukcję.

​Dobra zabawa to jedno, jednak zadbajmy również o to, żeby była bezpieczna. Zielonogórska straż pożarna apeluje o ostrożność podczas puszczania fajerwerków. Przede wszystkim należy je odpalać na otwartej przestrzeni, upewniając się, że w okolicy nie ma budynków, ani drzew.

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?

Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że jakiś fajerwerk nie wypali - nie próbujmy go ponownie odpalać, ponieważ może dojść do tzw. późnego zapłonu.

Mówi Arkadiusz Kaniak z zielonogórskiej straży pożarnej. Fajerwerków nigdy nie powinno się odpalać, trzymając je w ręce. Można używać do tego specjalnej wyrzutni. Fajerwerków nigdy nie należy trzymać w kieszeniach, ponieważ w każdym momencie może dojść do niekontrolowanego wybuchu.