Ilu pacjentów z COVID-19 przebywa w zielonogórskim szpitalu?

2022-01-12 7:53
covid-19
Autor: pexels.com

COVID-19 zbiera żniwo w całym kraju Wczoraj w całej Polsce było łącznie ponad 11,4 tys. nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem, z czego 189 w naszym województwie. Z powodu choroby zmarły 173 osoby. W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przebywało w tym czasie łącznie 114 pacjentów z COVID-19, z czego 93 osoby leczono w Szpitalu Tymczasowym.

Wczoraj w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przebywało łącznie 114 pacjentów chorych na COVID-19. Większość, bo 93 osoby były leczone w Szpitalu Tymczasowym.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...

Z tych 93 aż 14 pacjentów to osoby, które leżą na łóżkach respiratorowych. Najmłodszy pacjent ma 30 lat i jest nieszczepiony. 

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala i podkreśla, że większość pacjentów trafiających do zielonogórskiego szpitala z COVID-19 to osoby nieszczepione.

Szpital Tymczasowy cały czas poszukuje pracowników - w szczególności potrzebni są lekarze anestezjolodzy oraz pielęgniarki anestezjologiczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE