Ilu pacjentów z COVID-19 przebywa w zielonogórskim szpitalu?

2022-01-12 7:53
covid-19
Autor: pexels.com

COVID-19 zbiera żniwo w całym kraju Wczoraj w całej Polsce było łącznie ponad 11,4 tys. nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem, z czego 189 w naszym województwie. Z powodu choroby zmarły 173 osoby. W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przebywało w tym czasie łącznie 114 pacjentów z COVID-19, z czego 93 osoby leczono w Szpitalu Tymczasowym.

Wczoraj w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przebywało łącznie 114 pacjentów chorych na COVID-19. Większość, bo 93 osoby były leczone w Szpitalu Tymczasowym.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...

Z tych 93 aż 14 pacjentów to osoby, które leżą na łóżkach respiratorowych. Najmłodszy pacjent ma 30 lat i jest nieszczepiony. 

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala i podkreśla, że większość pacjentów trafiających do zielonogórskiego szpitala z COVID-19 to osoby nieszczepione.

Szpital Tymczasowy cały czas poszukuje pracowników - w szczególności potrzebni są lekarze anestezjolodzy oraz pielęgniarki anestezjologiczne.