Śmigłowiec Mi-2 nazywany imbrykiem

i

Autor: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego

Miasto

II Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze-Przylepie. Kiedy?

Znów będzie głośno o Przylepie. Tym razem chodzi o lotnisko, które tam się znajduje. Już w czerwcu 2024 r. odbędzie się tam II Światowy Zlot Śmigłowców. Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsca w Płocku. Co zaplanowano? Poniżej znajdziecie więcej informacji.

Światowy Zlot Śmigłowców

I Światowy Zlot Śmigłowców odbył się w Płocku. Udział w tym wydarzeniu wzięło wielu fanów lotnictwa. Na lotnisku płockiego Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej można było obejrzeć aż 69 śmigłowców, w tym firmowe, LPR, prywatne, wojskowe czy cywilne. W tym samym czasie odbyły się eliminacje do Narodowej Kadry Śmigłowcowej, w których udział wzięło 20 sportowców. Jaki jest cel Światowego Zlotu Śmigłowców? Jednym z najważniejszych celi tego wydarzenia jest uświadamianie ludzi o roli śmigłowców w zakresie nie tylko ratownictwa, ale także obronności państwa. Podczas Światowego Zlotu Śmigłowców można obejrzeć maszyny od środka i podziwiać ich funkcjonalność w życiu codziennym.

Toyota potrąciła pieszą na Ursynowie. W akcji śmigłowiec LPR

II Światowy Zlot Śmigłowców w Przylepie

Na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze-Przylepie odbędzie się II Światowy Zlot Śmigłowców. W dniach od 14 do 16 czerwca 2024 r. zielonogórzanie i turyści będą mogli podziwiać różnego rodzaju śmigłowce. Równocześnie w tym samym miejscu odbędą się Międzynarodowe Zawody Śmigłowcowe FAI. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zwracamy uwagę nie tylko na sportową rywalizację, ale realizujemy działania uwrażliwiające na zagadnienia, które winny istnieć w świadomości społeczeństwa, takie jak: rola śmigłowców w zakresie obronności państwa, ratownictwa, rola patrolowa, transportowa, funkcje ratowania i ochrony zdrowia, życia, bezpieczeństwa, pielęgnowanie tradycji lotniczych, propagowanie wiedzy i umiejętności lotniczych w społeczeństwie. Zlot jest profesjonalnie przygotowanym wydarzeniem. Wyznaczony jest Kierujący lotami - Dyrektor zlotu, jest zamówiona przestrzeń w PAŻP, oddzielna częstotliwość, powiadomiony jest ULC." - wskazuje Serafina Ogończyk-Mąkowska, pilot samolotowy i śmigłowcowy, dyrektor komisji śmigłowcowej FAI, organizator wydarzeń śmigłowcowych.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Lotnicze Helisport, które jest jedynym w Polsce organizatorem Zawodów Śmigłowcowych oraz wyłącznym Organizatorem Światowego Zlotu Śmigłowców.

Zobacz też: Koncert Golec uOrkiestra w Przylepie Zielona Góra. Tak się bawili zielonogórzanie

Sonda
Boisz się latać samolotem?