Przemysław Pawlicki - żużlowiec Falubazu Zielona Góra

i

Autor: facebook.com/przemo.pawlicki59

ŻUŻEL

Gwiazdor Falubazu mierzył sie z poważnym schorzeniem. Zaskakujące wyznanie!

2023-11-29 12:16

Za Przemysławem Pawlickim pierwszy sezon w barwach Enea Falubazu Zielona Góra. Wychowanek Fogo Unii Leszno był zdecydowanym liderem lubuskiej drużyny, która dość pewnie awansowała do PGE Ekstraligi. W przeszłości zawodnik nie miał tak kolorowo, bo zmagał się z poważną chorobą.

Przemysław Pawlicki był gościem w podcaście Jacka Dreczki pt. "Mówi się Żużel". Jest to rozmowa typowa żużlowa, a gospodarz programu zaprasza naprawdę ciekawych gości. Tym razem Dreczka przepytał właśnie Pawlickiego.

W wideo zapowiedzi mogliśmy usłyszeć o chorobie zawodnika Enea Falubazu, z którą zmagał się w przeszłości. Chodzi o bulimię. Co to tak naprawdę jest?

"Bulimia jest przewlekłym zaburzeniem odżywiania się, w przebiegu którego występują epizody nadmiernego objadania się, po którym następują zachowania mające na celu redukcję wagi. Zaliczyć do nich można prowokowanie wymiotów lub zmuszanie się do bardzo restrykcyjnej diety" – czytamy na portalu centrumdobrejterapii.pl.

Najpopularniejsi kibice Falubazu. O tych nazwiskach mogliście nie wiedzieć

Jak widać, jest to poważna choroba, która wycieńcza organizm. Patrząc na to, jak działają żużlowcy w ciągu sezonu, to to z pewnością nie pomaga i tak było w przypadku Pawlickiego.

To nie była może jakaś zaawansowana bulimia, ale doszło do takiego momentu, że gdzieś tam często chodziłem do toalety i nawet podczas zawodów potrafiłem pójść zwymiotować, ale to przez to, że często to robiłem – wyjawił żużlowiec w "Mówi się Żużel".

Całość wywiadu będzie dostępna 29 listopada od godziny 19:00.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"
Sonda
Czy kibicujesz Falubazowi Zielona Góra?