Piłka nożna

SPORT

Gol niemal w ostatnim momencie! Lechia Zielona Góra pokonała u siebie rezerwy Miedzi Legnica

2023-05-14 11:29

Na to zwycięstwo zielonogórzanie czekali od dawna! Wynikiem 1:0 zakończył się sobotni (13.05) mecz Lechii z drugim zespołem Miedzi Legnica. To pierwsza w tym roku wygrana podopiecznych Andrzeja Sawickiego na swoim boisku.

Do przerwy bezbramkowo. Gol padł w ostatnich minutach meczu

Na początku sobotnie spotkanie na zielonogórskim stadionie było bardzo wyrównane. Goście z Legnicy stworzyli sobie kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramką, jednak do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0.

Dopiero w drugiej połowie zielonogórzanie zaczęli dominować na boisku, co w rezultacie zakończyło się bramką. Kibice musieli jednak trochę na nią poczekać, bo celny strzał padł dopiero w 82. minucie za sprawą Rafała Dzidka. Zawodnik, jak sam przyznał, planował dośrodkowanie, jednak ostatecznie wyszedł "centrostrzał".

Tym samym, w 28. kolejce III ligi Lechia Zielona Góra pokonała Miedź II Legnicę 1:0. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że ostatnią wygraną u siebie zielonogórzanie zaliczyli... pod koniec października ubiegłego roku!

Kolejny mecz w następną sobotę (20.05). Ekipa z Zielonej Góry pojedzie do Wodzisławia Śląskiego, gdzie zmierzy się z tamtejszą Odrą.