Dzień otwarty na wydziale informatyki, elektrotechniki i automatyki na UZ

2020-02-28 13:47 Mateusz Jamroz
drzwi
Autor: WIEA UZ

Wczoraj, na wydziale wydziale informatyki, elektrotechniki i automatyki odbyły się drzwi otwarte. Uczniowie szkół średnich z całego województwa odwiedzili Uniwersytet Zielonogórski. W tym roku wydział gościł ponad 800 uczniów. Ci mogli poznać tajniki pracy wydziału oraz zapoznać się z ofertą firm współpracujących z naszym Uniwersytetem.

Na dniach otwartych wydziału pojawiło się mnóstwo uczniów z całego województwa. Uczniowie szkół średnich poznali tajniki pracy wydziału oraz brali udział w otwartych wykładach i prezentacjach. Największą popularnością cieszyły się zajęcia zatytułowane "i w domu i na dworze-wirtualna rzeczywistość (VR)".

Poza uczniami zapraszamy także firmy, z którymi współpracujemy, rozwijając nasze kierunki studiów. To współpraca w bardzo szerokim zakresie, firmy prowadzą zajęcia dodatkowe dla studentów naszego wydziału. Przedsiębiorstwa prowadzą również swoje akademie, czyli serię zajęć, w których przygotowują dla studentów dodatkowe zajęcia, które przygotowują ich do pracy w zawodzie.

- mówi prodziekan do spraw studenckich wydziału informatyki, elektrotechniki i automatyki Michał Doligalski. Uczniowie poznali wiele ofert firm, które ściśle współpracują z uczelnią. Dni otwarte miały bogaty program. W ciągu całego dnia odbyło się ponad 30 pokazów i wykładów.