Dziekanaty znikają z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zastąpią je BOSy!

2021-05-07 9:12 Klaudia Pieszczyńska
dziekanat
Autor: pixabay.com

Koniec z dziekanatami na Uniwersytecie Zielonogórskim! Zamiast nich pojawią się cztery BOSy, czyli Biura Obsługi Studentów. Wcześniej każdy wydział miał swój osobny dziekanat, było ich 13, teraz to się zmieni, a wszystko po to, żeby usprawnić i ujednolicić obsługę studentów. Więcej w artykule.

Na zielonogórskiej uczelni powstaną Biura Obsługi Studentów. Zastąpią dotychczasowe dziekanaty. Ich lista prezentuje się następująco: 

BOS_1: Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Prawa i Administracji / budynek A-16 (Kampus B), kolor niebieski;

BOS_2: Wydział Mechaniczny, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Wydział Nauk Biologicznych, Wydział Artystyczny, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Wydział Fizyki i Astronomii / budynek A-8 (Kampus A), kolor zielony;

BOS_3: Wydział Ekonomii i Zarządzania, Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki / budynek A-2 (Kampus A), kolor fioletowy;

BOS_4: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu / budynek F (ul. Zyty), kolor pomarańczowy.

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

Jest to po prostu racjonalizacja i unowocześnienie pracy na uniwersytecie. Studenci coraz mniej spraw muszą załatwiać osobiście, coraz więcej rzeczy załatwiają elektronicznie. 

Mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka UZ. Studenci osobiści załatwiają niewiele spraw, dotyczą one, np. składania wniosków o urlop dziekański.

Nowością będzie również to, że sprawy związane ze stypendiami socjalnymi i naukowymi, a także z akademikami będą załatwione w Dziale Spraw Studenckich.