Dwa brązowe medale dla zielonogórskich zawodników "STARTU"

W dniach 6-12 listopada 2022 roku odbyły się w Grandzie (Hiszpania) Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Dwa brązowe medale zostały zdobyte przez zawodników "STARTU" Zielona Góra.

Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2022

W dniach od 6 do 12 listopada 2022 roku obywały się w Hiszpanii Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Na zawodach zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego "START" Zielona Góra zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy z nich w klasie 2 w deblu, przez Tomasza Jakimczuka ("START" Zielona Góra) oraz Rafała Czupera ("START Białystok"). Drugi zaś w grze mieszanej Piotr Grudzień ("START" Zielona Góra) z Karoliną Pęk (IKS "START" Kraków).

Niestety zabrakło szczęścia

Podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii dla zawodników "STARTU" Zielona Góra zabrakło przysłowiowego szczęścia do wzbogacenia swojego bilansu medalowego w pozostałych konkurencjach.

- Najbliżej sukcesu byli Igor Misztal w klasie 10 w turnieju indywidualnym, gdzie dopiero w piątym secie uległ późniejszemu wicemistrzowi Świata Dawidowi Jacobs z Indonezji. Podobnie było w grze deblowej z Piotrem Grudniem, gdzie piąty, przegrany set z reprezentacją Belgii pozbawił ich medalu - wskazała Danuta Tarnawska Prezes Zarządu Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "START" Zielona Góra.

Życzymy dalszych sukcesów dla wszystkich zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego "START" w Zielonej Górze. 

Sonda
Czy lubisz grać w tenis stołowy?