Winobranie 2023. Tak wygląda Zielona Góra przed startem Największego Święta Wina w Polsce

i

Autor: H.S

Ciekawostki

Czego brakuje w Zielonej Górze, a być powinno? Internauci zdecydowali

Zielonogórzanie chętnie interesują się tym co dzieje się w naszym mieście. Atrakcji wciąż nie brakuje, jednak są inwestycje, o których wręcz marzą. Czego brakuje w Zielonej Górze, a być powinno? Będziecie zaskoczeni tymi odpowiedziami!

Życie w województwie lubuskim się opłaca

W województwie lubuskim w 2022 r. według Głównego Urzędu Statystycznego mieszkało 982 tys. 655 osób, co daje ok. 70,24 osób na kilometr kwadratowy. Wśród licznych lubuskich lasów, znajdują się urokliwe jeziora. Oto najpiękniejsze jeziora w Lubuskiem! Koniecznie musisz je odwiedzić! 

Dwóch policjantów w szpitalu. Szalony pościg w Lubuskiem

Mieszkańcy woj. lubuskiego mogą się cieszyć także z niskich podatków. W tym mieście wojewódzkim podatki są najniższe.  Jak się okazuje to Gorzów jest lepszy do życia od Zielonej Góry, ale niewiele brakuje by to się zmieniło.

Czego brakuje w Zielonej Górze, a być powinno? Internauci zdecydowali

Internauci wybrali już najpiękniejsze i najbrzydsze miasto w woj. lubuskim.

Na naszym profilu na Facebooku Eska Zielona Góra News zapytaliśmy o to, czego brakuje w Zielonej Górze, a być powinno. Odpowiedzi było naprawdę sporo. Oto co znalazło się wśród propozycji internautów:

  • Prawdziwego Zoo, takie jak jest we Wrocławiu czy Plocku (pis. org.)
  • Mieszkań dla młodzieży
  • Więcej szkół podstawowych przyjaznych uczniom,dla przykładu szkoła Pro Novo w Bogaczowie. Szkół z których dzieci wracają uśmiechnięte a nie wykończone i znerwicowane.
  • Ewentualnie zrobić jeszcze halę czy operę na powietrzu pod uroczystości
  • Myślę, że taka miejscówka poświęcona pod relaks, jedzonko i miejsce spotkań, żeby były foodtrucki, leżaki itd. Na gęśniku nawet by pasowało
  • 4 nitki komunikacyjnej między północą a południem
  • mieszkann dla rodzin tańszych czynszów za mieszkania (pis. org.)
  • Urbanistyki, rozkład ulic jest totalnie losowy, tylko os Kolorowe i Czarkowo są fajnie schematycznie zbudowane
  • Kompleksu basenów sportowych (25m i 50m) dla obecnych zawodników, szkółek nauki plywania czy doskonalenie pływania. (pis. org.)
  • WC na Winnym Wzgorzu,z radnym Pawłem Zalewskim zrobilismy nawet mapke gdzie mogloby stac,byc...Magistrat nie kupił potrzby mieszkanców.Tęznia by sie równiez przydała....(pis. org.)

Wśród wielu odpowiedzi na to pytanie znalazła się propozycja kąpieliska wodnego.

"Może kompleks wodny; kąpielisko otwarte, basen zamknięty, grota solna czy sauny i inne prozdrowotne miejsca + rozrywka". Przypomnijmy, że kąpielisko H2Ochla doczeka się w końcu otwarcia. Poznaliśmy datę. 

W tych miastach w Lubuskiem przybywa mieszkańców. Nie uwierzycie, o jakie chodzi!

Sonda
Czy dobrze ci się żyje w Zielonej Górze?