Szczepienie uczniów przeciw COVID-19 - czy nastolatkowie w Zielonej Górze będą chętni?

2021-06-16 12:26
Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości
Autor: Getty images Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

Zielonogórscy nastolatkowie zaczynają szczepić się przeciw COVID-19. Czy wszyscy młodzi ludzie będą chcieli przyjąć szczepionkę?

Szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania uważa, że w przypadku szczepień młodych zielonogórzan zadziała presja rówieśników:

Tylko sami młodzi dotrą do młodych. Jeden drugiemu powie: "Słuchaj, zaszczepiony jesteś to jedziemy, a jak nie to się bujaj" - przepraszam za kolokwializm, ale oni tak mówią - i to mi się podoba. "Koledzy się poszczepili to idziemy!" - presja grupy rówieśniczej jest istotna.

Szczepienie niepełnoletnich wymaga zgody rodziców. Mania ma nadzieję, że zielonogórzanie, którzy sami nie chcą się zaszczepić, pozwolą na to swoim dzieciom:

Wydaje mi się, że dzieci same mówią: "Mamo, ja chcę i koniec. Ty nie chcesz, ale ja się zaszczepię". Myślę, że stanowcza postawa dziecka tu zrobi swoje.

Młodzi zielonogórzanie, których rodzice nie pozwalają im zaszczepić się przeciw COVID-19, mogą ubiegać się o zezwolenie sądu rodzinnego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE