Spadek bezrobocia - w wakacje w Lubuskiem jest więcej pracy?

2022-08-04 14:04
Praca
Autor: pixabay.com

W lipcu w naszym regionie odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 330 osób. Wskaźnik zmniejszył się o 2,1 punktu procentowego.

Według statystyk w lipcu bezrobotnych kobiet w Lubuskiem było o 102 mniej niż w czerwcu, a w przypadku mężczyzn o 228 mniej. W stosunku do lipca poprzedniego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 5553 osoby czyli o 26,4 punktu procentowego.

W lipcu liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w dziesięciu powiatach województwa lubuskiego. Największy spadek odnotowano w powiatach zielonogórskim i grodzkim. Natomiast wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w czterech powiatach, największy w powiatach strzelecko-drezdeneckim i żarskim

- mówi Aneta Janecka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze.

W lipcu w Powiatowych Urzędach Pracy na Lubuszan czekały ponad 2 tysiące wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej - mniej niż w czerwcu i mniej niż w lipcu poprzedniego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE