Bez niespodzianki w hali CRS-u

Autor: VTB League

2020-11-09 13:38

Rosjanie za mocni dla Zastalu. Zielonogórscy koszykarze przegrali z Zenitem Sankt Petersburg 74:94.

Rosjanie wyszli na parkiet skoncentrowani i pewni siebie. Widać było, że ostatnie dobre wyniki Zastalu, zarówno w PLK jak i w VTB spowodowały mobilizację rywala. Zenit szybko objął prowadzenie.

Kluczowy okazał się przełom 1 i 2 kwarty. Wiatru w żagle nabrał Billy Baron. Amerykanin trafił 4 trójki i Rosjanie wyszli na 15 punktowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53-38.

Po zmianie stron zespół z Petersburga ponownie zepchnął mistrzów Polski do obrony. Przewaga punktowa rosła w oczach.

W czwartej kwarcie nastąpił przełom. Koszykarze z Zielonej Góry zmniejszyli straty do 11 oczek. Zenit szybko opanował sytuację i ostatecznie wygrał mecz 20 punktami.

W Zastalu najwięcej rzucił Geoffrey Grosselle. Amerykanin zapisał na swoim koncie 23 punkty. W Zenicie 20 oczek uzbierał litewski center Arturas Gudaitis.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?