Akcja trzeźwości zielonogórskich policjantów. Luty 2023

i

Autor: Policja Zielona Góra, FB

Akcja trzeźwość zielonogórskich policjantów. Tyle osób zostało zatrzymanych

2023-02-15 8:38

13 lutego, w poniedziałek, od godz. 4:00 do północy zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję trzeźwości. Funkcjonariusze sprawdzili ponad tysiąc kierujących. Nie obeszło się bez zatrzymania nietrzeźwych kierowców.

Akcja trzeźwość w okolicach Zielonej Góry. Podsumowanie

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze w mediach społecznościowych w poniedziałek, 13 lutego trwała akcja trzeźwość. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1300 kierujących, wśród nich zostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący.

W Nowogrodzie Bobrzańskim, rano, funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy mieli we krwi 0,8 oraz 0,7 promila alkoholu we krwi. Odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Został również zatrzymany kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą pełną towaru. Miał on 0,3 promila alkoholu we krwi i odpowie za wykroczenie.

Konsekwencje kierowania autem pod wpływem alkoholu

Policja przypomina, że kierowanie autem pod wpływem alkoholu wiąże się z poważnymi konsekwencjami. "Za popełnienie przestępstwa, jakiem jest kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych".

Inne działania policjantów podczas akcji trzeźwość

Jak poinformowała policja w swoim podsumowaniu o zatrzymaniu kierujących po alkoholu. A także ujawniono 25 różnych wykroczeń oraz została zatrzymana jedna osoba poszukiwana i rozpoznana przez policjantów.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE