szkoła

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Zdrowie

56 tysięcy szkół zostanie zamkniętych w Pakistanie. Powodem jest epidemia zapalenia spojówek

56 tysięcy szkół w całej prowincji Pendżab w środkowo-wschodnim Pakistanie będzie zamkniętych od czwartku do końca tygodnia z powodu epidemii wirusowego, zakaźnego zapalenia spojówek - poinformowały w środę, 27 września lokalne władze.

Epidemia w Pakistanie. Kilkadziesiąt szkół zostanie zamkniętych

Od początku roku w Pendżabie stwierdzono 357 tysięcy przypadków wirusowego zakażenia spojówek. "Zamknięcie (szkół) ogłoszono jako środek zapobiegawczy, mający zapewnić maksymalną ochronę uczniów przed infekcją" – powiedział rzecznik ministerstwa edukacji Pendżabu Zulfiqar Ali.

Sara James: Uwielbiają ją tłumy. W szkole otarła się o rasizm!

Pendżab to najbardziej zaludniona prowincja w kraju, licząca 127 milionów mieszkańców. Znajduje się tam 56 tys. szkół publicznych i tysiące szkół prywatnych, które również będą musiały zostać zamknięte.

Zapalenie spojówek to stan zapalny oka powodujący zaczerwienienie, swędzenie i wydzielinę. Jest to choroba powszechna i najczęściej łagodna, ale wariant mający podłoże wirusowe jest bardzo zaraźliwy.

Sonda
Wiesz, co cię uczula?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE