37-letnia kobieta była pijana i kierowała autem. Została zatrzymana przez policjanta po służbie

2022-12-27 11:33
Policja
Autor: Radio ESKA/zdj. ilustracyjne

26 grudnia, w poniedziałek doszło do zatrzymania pijanej kierującej. Świebodziński policjant po służbie zatrzymał 37-letnią kierującą autem. Okazało się, że kobieta jest pijana a obok niej na siedzeniu jest jej 4-letnia córka. Kobiecie grozi pozbawienie wolności i kara finansowa.

Kierowała autem pod wpływem alkoholu. W aucie była córka

Do zatrzymania pijanej kobiety doszło 26 grudnia 2022, w poniedziałek, na terenie powiatu zielonogórskiego. 37-letnia kierująca jechała autem tzw. "zygzakiem", na siedzeniu obok kobiety siedziała jej 4-letnia córka. Kobieta została zatrzymana przez świebodzińskiego policjanta, sierżanta Karola Herra, który był poza służbą. To kolejny przykład działań wartych aprobaty policjantów. Pojazd został zatrzymany, a dzieckiem zajęła się narzeczona policjanta. Na miejsce został wezwany patrol. Okazało się, że 37-letnia kobieta miała ponad 2 promile alkoholu. Po dziecko przyjechała rodzina, a pojazd został odholowany.

Co grozi pijanej kobiecie?

Pijana kobieta odpowie zarówno za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jak i za opiekę nad dzieckiem. Jak czytamy w policyjnym komunikacie "kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych do funduszu oraz kara finansowa". Policja również poinformowała, że do Sądu Rodzinnego zostanie przekazana informacja o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości.

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany