Policja, alkomat

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

41-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego kierował pod wpływem alkoholu. Grożą mu poważne konsekwencje

2023-03-17 12:49

15 marca, w środę nowosolscy funkcjonariusze policji otrzymali informację od zgłaszającego, że został ujęty nietrzeźwy kierowca. Według komunikatu policji kierowca wcześniej miał się poruszać slalomem po Nowym Miasteczku. Po przyjeździe policji okazało się, że mężczyzna miał kilka promili alkoholu we krwi.

Pijany kierowca jechał slalomem po Nowym Miasteczku

Dzięki interwencji innego kierującego nie doszło do tragedii w Nowym Miasteczku. W środę 15 marca, nowosolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym kierującym, który został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu drogowego przez zabranie kluczyków do auta. Mężczyzna miał się poruszać slalomem na drodze. Po dotarciu na miejsce, policjanci wyczuli od kierującego autem marki Renault silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. Renault, którym podróżował został odholowany na jego koszt. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem - czytamy w komunikacie policji.

Był pijany i jechał autem. Teraz grozi mu więzienie

Zatrzymany 41-letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu Mężczyzna został ujęty przez innego kierującego, który odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Pijanemu mężczyźnie grożą teraz nawet 2 lata więzienia.

W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - wskazała w komunikacie młodszy aspirant Justyna Sęczkowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE