Samochód wpadł do rowu w Sulechowie

i

Autor: Lubuska Policja

15-latek z Sulechowa zabrał auto rodzicom. Nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Teraz ma duży problem

2023-03-03 9:30

W ubiegły weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podczas patrolu na terenie Sulechowa zauważali pojazd, który jechał z prędkością ponad 80 km/h. Bezskutecznie próbowali zatrzymać samochód. Po chwili znaleźli to samo auto w rowie. Za kierownicą był 15-latek. Co mu grozi?

Nastolatek zabrał auto rodzicom i pędził po ulicach Sulechowa

W weekend 25 i 26 lutego, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego odbywali służbę na terenie Sulechowa. Kontrowali prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zauważyli samochód osobowy, który jechał z prędkością 88 km/h - czytamy w policyjnym komunikacie. Policjant wydał kierowcy sygnał do zatrzymania się, jednak pojazd się nie zatrzymał. Nie zwlekając radiowóz ruszył w pościg. Po kilkuset metrach okazało się, że ścigany samochód wpadł w poślizg i znalazł się w rowie obok drogi.

Okazało się, że za kierownicą siedział 15-latek, a obok na siedzeniu pasażera jego 14-letni kolega. Funkcjonariusze wezwali karetkę Pogotowia Ratunkowego. Medycy po zbadaniu nastolatków, stwierdzili, że nie doznali żadnych obrażeń. Na miejsce wezwani zostali także rodzice obu chłopców.

Policjanci sporządzili dokumentację kolizji drogowej oraz popełnionych przez 15-latka czynów zabronionych (przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz wykroczenia drogowe). Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świebodzinie - poinformowała w komunikacie policji podinspektor Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE