12 imigrantów chciało przekroczyć granicę polsko-niemiecką

2021-11-24 8:18
granica
Autor: pexels.com

12 cudzoziemców chciało w weekend przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Było to 5 Syryjczyków, 5 Irakijczyków, 1 Hindus i 1 Gruzin. Ich plany udaremnili strażnicy z nadodrzańskiego i zgorzeleckiego oddziału straży granicznej. Irakijczycy obecnie przebywają w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców i ubiegają się o międzynarodową ochronę.

Chcieli dostać się do Niemiec – migrantom udaremnili to strażnicy graniczni z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

QUIZ. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 12
Polski Ład, który wejdzie od stycznia zapewni...

W weekend 12 cudzoziemców chciało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką. 5 z nich to obywatele Syrii, 5 Iraku, wśród nich był również jeden obywatel Gruzji oraz Indii. Ostatni przebywał nielegalnie również w Polsce, dlatego dostał mandat i niebawem ma wrócić do kraju pochodzenia. Obywatelom Iraku udało się przekroczyć granicę, jednak zostali zatrzymani i przekazani do Polski. Oświadczyli, że krajem docelowym była Wielka Brytania, gdzie chcieli ubiegać się o międzynarodową ochronę.

Irakijczycy złożyli wnioski o udzielenie ochrony w Polsce. Obecnie przebywają w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany