Zimowa laba za pasem, niebawem rusza akcja "Bezpieczne ferie"

2022-01-07 8:30
Ferie zimowe za pasem!
Autor: Bru-nO/pixabay.com

Ferie zimowe w Lubuskiem coraz bliżej, najmłodsi odliczają czas do​ dwutygodniowego wypoczynku i... liczą na śnieg!

Tymczasem policjanci z regionu szykują się do akcji "Bezpieczne ferie" i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Nie ślizgajmy się na zamarzniętych jeziorach i rzekach, na sankach oczywiście zjeżdżajmy tylko w miejscach znajdujących się z daleka od ruchu samochodów, pamiętajmy, żeby nie jeździć na sankach przyczepionych do samochodu, jest to bardzo niebezpieczne - mówi kom. Aneta Berestecka z KPP policji w Żarach.

Funkcjonariusze przypominają też, by nie rzucać śnieżkami w przechodniów czy w samochody.

Policjanci w czasie ferii zimowych w regionie patrolować będą między innymi okolice stawów i rzek.

Gdy jednak zimowa aura nie dopisze, wielu uczniów - zamiast lepić bałwana - spędzi zimowy wypoczynek w domach, często przed komputerami. Tu również trzeba zachować ostrożność - przypominają funkcjonariusze.

Rozsądnie korzystajmy z tego internetu, nigdy nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie. Nikomu nie podawajmy swojego adresu, numeru telefonu, nie umawiajmy się z obcymi przez internet - dodaje kom. Aneta Berestecka.

Funkcjonariusze zachęcają też rodziców, by - pozostawiając dzieci same w domu - przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Co wiesz o Eurowizji Junior? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
W którym roku Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci?
Rewitalizacja Parku w Zatoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE