W Tymczasowym Szpitalu Covidowym w Zielonej Górze nie ma już miejsc dla kolejnych pacjentów

2021-02-23 8:04 Klaudia Pieszczyńska
wirus
Autor: pixabay.com

Wszystkie miejsca w Tymczasowym Szpitalu Covidowym oraz na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze zajęte. W lecznicy przebywa ponad 100 pacjentów, a w weekend 6 nowoprzybyłych zostało odesłanych do szpitala w Drezdenku. Więcej w artykule.

W Tymczasowym Szpitalu Covidowym oraz na oddziale zakaźnym w Szpitalu Uniwersyteckim brakuje już miejsc. Powodem brak kadry medycznej. 

Ta sytuacja wyklarowała się w ten weekend. W niedzielę musieliśmy przetransportować sześciu pacjentów z COVID-19 do szpitala w Drezdenku. 

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Wszystkie łóżka są zajęte, można byłoby zwiększyć ich ilość, gdyby pozwalał na to personel, którego brakuje.

Moglibyśmy przekierować nasz oddział do Szpitala Tymczasowego, jednak wtedy zaistniałaby konieczność ograniczenia normalnych przyjęć i wykonywania zabiegów. 

W ubiegłym tygodniu szpital skierował prośbę do Urzędu Wojewódzkiego o wsparcie kadrą medyczną z innych placówek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sauna na Dzikiej Ochli ponownie otwarta