UZ wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

2022-08-08 8:24
Ocena
Autor: pixabay.com

Uniwersytetowi Zielonogórskiemu przyznano kategorie naukowe w 23 dyscyplinach naukowych za lata 2017-2021. To 8 kategorii A, 13 kategorii B+ i 2 kategorie B.

Ministerstwo ocenia jakość działalności naukowej, przyznając kategorie A+, A, B+, B, C. Bierze pod uwagę osiągnięcia pracowników uczelni w trzech kryteriach: poziom naukowy i artystyczny prowadzonej działalności naukowej, efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych, wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Wiążą się z tym m.in. uprawnienia do prowadzenia studiów, szkół doktorskich, nadawania stopni i tytułów naukowych oraz poziom subwencji przyznawanej szkole wyższej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uzyskane wyniki ewaluacji działalności naukowej wskazują na dynamiczny i zrównoważony rozwój dyscyplin naukowych we wszystkich dziedzinach nauki i sztuki istniejących na Uniwersytecie Zielonogórskim

- mówi Rektor UZ Wojciech Strzyżewski.

Dzięki temu, że lubuska uczelnia zdobyła teraz kategorie A i B+, już 21 dyscyplin uzyskało uprawnienia do przyznawania stopnia doktora habilitowanego, a wcześniej było ich tylko 7.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE