Szykujecie się do zakupów w sieci? Uważajcie na oszustów!

2022-11-24 6:56
zakupy
Autor: pexels.com

Przed nami dzień promocji i wyprzedaży. Gdy mieszkańcy Żar zacierają ręce by upolować okazje, policjanci przypominają, żeby zachować czujność i uważać na oszustów. Jak nie paść ofiarą złodziei?

Policjanci już biją na alarm, bo czas promocji i wyprzedaży to również okres w którym cyberprzestępcy stają się bardziej aktywni. Zatem funkcjonariusze podpowiadają na co zwracać uwagę, żeby nie dać się oszukać.

W dniach promocji i wyprzedaży wzrasta zainteresowanie zakupami online. Policjanci proszą, żeby zwrócić uwagę na oferty portali aukcyjnych, sklepów internetowych czy ofert w social mediach. Cyberprzestępcy mogą bowiem ​wykorzystać ten okres do zdobycia Waszych poufnych danych, a co za tym idzie - próbować wyłudzić pieniądze.

Mundurowi zaznaczają, żeby korzystać tylko z platform i sklepów, które cieszą się dobrymi opiniami klientów. Płacąc za zakupy, nie korzystajcie z linków niepewnych platform, a najlepiej wybierajcie opcję płatności za pobraniem. Nigdy nie udostępniajcie loginów i haseł do bankowości internetowej, a podczas płatności mobilnych czytajcie, na co wyrażacie zgodę, i jaki przelew potwierdzacie.

Policjanci zaznaczają również, że jedną z często stosowaną przez cyberprzestępców metodą jest przejmowanie kont na portalach społecznościowych. Podszywają się oni wtedy pod znajomego lub członka rodziny i próbują wyłudzić kody do szybkich płatności bezgotówkowych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE