Studenci dla chorych na białaczkę

2022-11-22 6:58
dkms
Autor: pexels.com

Już niebawem każdy kto kształci się na Uniwersytecie Zielonogórskim, będzie mógł zarejestrować się w bazie Dawców Szpiku. Przed nami kolejna odsłona akcji ​HELPERS’ GENERATION.

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, czyli między innymi na białaczkę. Diagnozę słyszą zarówno dorośli, jak i też rodzice małych dzieci.

Jak możecie pomóc? Wystarczy zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców Szpiku. To właśnie przeszczep szpiku lub komórek macierzystych może uratować życie choremu.

W ramach akcji HELPERS’ GENERATION, studenci Uz-tu dowiedzą się, jak zarejestrować się do bazy. W budynkach uczelni będą czekać wolontariusze, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w rejestracji, co trwa zaledwie około trzech minut.

Dawcą szpiku może zostać każda osoba między 18 a 55 rokiem życia. Rejestracja polega na: wstępnym wywiadzie medycznym, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnieniu formularza rejestracyjnego.

Akcja na Uniwersytecie Zielonogórskim ruszy 6 i potrwa do 7 grudnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE