Rośnie liczba osób bezrobotnych w województwie lubuskim

2022-01-10 8:29
człowiek
Autor: pexels.com

Coraz więcej bezrobotnych w województwie lubuskim. W grudniu wzrosła liczba bezrobotnych o 0,7%, czyli 121 osób w porównaniu do listopada. Zdecydowanie gorsza sytuacja była jednak w grudniu 2020 roku.

Rośnie liczba osób bezrobotnych w województwie lubuskim! W grudniu bezrobotnych było więcej o 121 osób, czyli o 0,7% niż w listopadzie. To jednak zdecydowanie mniej, niż w grudniu 2020 roku.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Jak według pierwszych doniesień będzie wyglądał ślub Kourtney Kardashian i Travisa Barkera?

Liczba bezrobotnych kobiet zwiększyła się o 41 osób, wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano wzrost o 80 osób. W stosunku do grudnia 2020 r., liczba zarejestrowanych bezrobotnych była mniejsza o 5516 osób. 

Mówi Aneta Janecka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. W grudniu liczba osób bezrobotnych wzrosła w 7 powiatach naszego województwa.

W grudniu w Powiatowych Urzędach Pracy w województwie lubuskim było ponad 5 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o ponad 760 więcej, niż w ubiegłym miesiącu. W listopadzie 2021 roku stopa bezrobocia w naszym województwie wynosiła 4,9%.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE