Profilaktyka uzależnień alkoholowych podczas Środy z Lubuskim NFZ-tem

2022-04-13 8:10
lekarz
Autor: pexels.com

Dzisiejsza Środa z Profilaktyką Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia będzie poświęcona profilaktyce uzależnienia od alkoholu. To ważny temat, ponieważ na całym świecie na zaburzenia związane z użyciem alkoholu cierpi około 237 mln mężczyzn i 46 mln kobiet.

Szacuje się, że na całym świecie 237 ml mężczyzn i 46 mln kobiet cierpi na zaburzenia związane z użyciem alkoholu... To profilaktyce uzależnień będzie poświęcona dzisiejsza Środa z Profilaktyką Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…

Profilaktyka uzależnień powinna się zacząć już od najmłodszych lat. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj również samokontrola. Warto wiedzieć, że według WHO alkohol wpływa na ponad 200 rodzajów chorób. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i jak podkreśla, ryzyko negatywnych konsekwencji picia alkoholu przez kobiety jest większe, niż w przypadku mężczyzn.

Co ważne, nie ma również uniwersalnych kryteriów bezpiecznego picia alkoholu. Ta sama ilość dla jednych może być bezpieczna, dla innych już szkodliwa. Materiały dotyczące profilaktyki będzie można dziś znaleźć na stronie internetowej Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE