Czy powrót do zajęć stacjonarnych pod koniec roku szkolnego to dobra decyzja?

2021-06-08 13:38
Szkoła
Autor: pixabay.com

Nie ustają głosy w dyskusji o otwarciu szkół na chwilę przed końcem roku szkolnego.

Szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania powtarza, że chociażby kilkutygodniowy powrót do nauki stacjonarnej wyjdzie młodym mieszkańcom naszego regionu na dobre:

To, że dzieci wróciły do szkoły, to bardzo dobra decyzja - przede wszystkim od strony psychologicznej. To, co widzieliśmy - jak dzieci postrzegają siebie zza komputera, jak postrzegają swoją naukę w systemie zdalnym - to naprawdę jest rzecz bardzo trudna. Dzieci stały się zmęczone, apatyczne.

Po ponad rocznej przerwie każdy dzień w szkole jest na wagę złota, bo pomaga uczniom w odbudowywaniu relacji międzyludzkich i wzmacnia ważne w rozwoju młodego człowieka umiejętności społeczne.

Czytałam mnóstwo różnych opinii, że właściwie to wracamy do szkoły na kilka dni, zaraz mamy majówkę, po kilku dniach znowu Boże Ciało, zaraz znowu będzie wolne, a potem to już świadectwa. To nie szkodzi. Związek Nauczycielstwa Polskiego mówił, że powrót dziecka do szkoły jest bardzo ważny

- dodaje Mania.

Zgodnie z rekomendacją ZNP nauczyciele nie powinni ostatnich tygodni poświęcać na nadrabianie materiału z poszczególnych przedmiotów, a skupić się właśnie na relacjach, psychice i emocjach uczniów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE