Ogólnopolski Tuniej w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych odbędzie się w lubuskiem [AUDIO]

2020-10-09 8:35 Klaudia Pieszczyńska
tenis
Autor: pixabay.com

Około 60 zawodników z całej Polski, Czech oraz Niemiec przyjedzie do Zielonej Góry na Ogólnopolski Turniej w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych. Zmierzą się oni w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Całość odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Więcej w artykule.

Wielkimi krokami zbliża się Ogólnopolski Turniej w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych. Zawody odbędą się w okolicznej Zielonej Górze. A przyjadą na nie zawodnicy z Polski, Czech oraz Niemiec. Zmierzą się oni w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Zawody osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym są dużym wydarzeniem. Ta niepełnosprawność jest w tle, a zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom.

Mówi Anna Sulima-Jagiełowicz z WOSiRu. W zielonogórskim ośrodku trenują m.in. zawodnicy, którzy zdobyli medali olimpijskie.

Muszą grać bardzo zbliżenie do osób pełnosprawnych. Wszystko po to, aby zaistnieli w świecie i zdobywali medale również na igrzyskach olimpijskich, tak jak Piotr Grudzień, czy też Marcin Skrzynecki.

Dodaje Sulima-Jagiełowicz. Ogólnopolski Turniej w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych odbędzie się w dniach od 16 do 18 października. Całość w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Anna Sulima-Jagiełowicz mówi o turnieju
Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.