Nowe przywileje dla krwiodawców - sprawdź, dlaczego oddawanie krwi i osocza się opłaca!

2021-02-05 14:33
Oddawanie krwi
Autor: Getty Images

Oczywiście największą wartością jest niesienie pomocy tym, którzy potrzebują naszej krwi, ale warto też pamiętać o innych korzyściach.

Dwa wolne dni i zniżki dla podróżnych. O obowiązujących w stanie epidemii nowych przywilejach dla honorowych dawców krwi mówi Krzysztof Piwowarczyk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze:

Jednym z nich jest przywilej, który pozwala honorowemu dawcy krwi – każdemu: bez względu na to czy przechorował COVID-19 czy go nie przechorował, czy jest ozdrowieńcem czy nie jest ozdrowieńcem – na 2 dni wolnego. Dzień wolny w dniu oddania krwi plus następny dzień.

Wybierając się do centrum krwiodawstwa mamy obowiązek uprzednio poinformować o tym pracodawcę. Tam otrzymamy zaświadczenie o oddaniu krwi, które później usprawiedliwi naszą nieobecność.

Aczkolwiek, jeżeli przyjdziemy do centrum i nie uda nam się – ze względów zdrowotnych – tej krwi oddać, otrzymujemy zaświadczenie, wskazujące że dana osoba była u nas w centrum na badaniach lecz nie oddała krwi. I jej obowiązkiem jest powrócić do zakładu pracy i kontynuować tego samego dnia wykonywanie zadań służbowych

- dodaje Piwowarczyk.

Drugi przywilej to 33% zniżki na przejazdy w komunikacji krajowej środkami publicznego transportu zbiorowego dla dawców, którzy przynajmniej 3 razy oddali krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE