Na drogach pojawią się nowe znaki

2020-03-12 21:26
autostrada
Autor: pixabay.com

Na drogach województwa lubuskiego pojawią się nowe znaki. Ma to związek z przemieszczaniem się wojsk Amerykańskich w naszym regionie.

Na drogach pojawią się nowe znaki, te mają związek z przemieszczaniem się Amerykańskiej armii po terenie województwa lubuskiego. Znaki, które mają się pojawić będą wskazywały np. na dopuszczalną nośność danego odcinka drogi.

Docelowo, pojawią się nowe znaki. W tej chwili jeszcze nie mamy oznakowanych obiektów. Głównie oznakowane zostaną mosty. Na tych obiektach, po których będą poruszały się pojazdy wojskowe, powstanie nowe oznakowanie. 

Mówi prezes Zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Langer. Warto wspomnieć o tym, że kiedy na drodze pojawi się kolumna wojskowa, należy dostosować się do odpowiednich przepisów. Nie wolno rozdzielać kolumny wojskowej, czyli wjeżdżać pomiędzy pojazdy poruszające się w kolumnie. Jeśli musimy, to możemy wyprzedzić taką kolumnę, jednak samo wyprzedzanie nie może zostać przerwane i należy pamiętać o wspomnianym wcześniej zakazie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE