Grudzień w Żarach w typowo świątecznym klimacie!

2021-12-03 9:05
świątecznie w mieście
Autor: guvo59/pixabay.com

W mieście przez cały miesiąc odbywać się będzie szereg wydarzeń nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia czy odwiedzin Mikołaja.

Na początek konkurs "Świąteczne Impresje", który trwa w Żarskiej bibliotece. Do wtorku 7 grudnia można składać prace plastyczne - w tym roku maja to być gwiazdki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. A ten będzie trwać w Żarach od 17 do 19 grudnia. Stoiska będzie można odwiedzać od godziny 10 do 18.

Tymczasem Żarski Dom Kultury zachęca uczniów szkół w Żarach do stworzenia bożonarodzeniowej szopki. Prace można dostarczać do 13 grudnia do Salonu wystaw Artystycznych. Z kolei 11 grudnia w Żarskiej Lunie będzie okazja, by posłuchać kolęd i pastorałek - wszystko w ramach miejskiego festiwalu, który rozpocznie się o godzinie 10. Tymczasem 17 grudnia w kunickiej filii Żarskiego Domu Kultury koncert "Na Nadchodzący" - w wykonaniu Łużyckiego Zespołu Wokalnego.

29 grudnia kolędy i pastorałki w żarskiej Lunie wykonają trzy zespoły wokalne z Żarskiego Domu kultury.​ Natomiast w niedzielę 5 grudnia Mikołajkowe atrakcje dla dzieci szykuje Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Rewitalizacja Parku w Zatoniu