Fundacja Dr Clown istnieje już 10 lat!

2021-04-06 7:57 Klaudia Pieszczyńska
Fundacja Dr Clown
Autor: Fundacja Dr Clown

Rozśmieszają dzieci w województwie lubuskim już od 10 lat! Mowa o wolontariuszach Fundacji Dr Clown. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogą hucznie świętować, jednak rocznica nie pozostanie bez echa. Wspominają początki swojego istnienia, ale online. Więcej w artykule.

Fundacja Dr Clown w województwie lubuskim istnieje już od 10 lat. W tym roku wolontariusze nie mogą hucznie świętować z powodu pandemii koronawirusa. Mimo wszystko podkreślą rocznicę za pośrednictwem postów na Facebooku. 

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji

To właśnie wtedy po raz pierwszy przychodziły do szpitala osoby, które mówiły o tym, że śmiech pomaga w chorobie. Pierwsze spotkania były, więc zaskoczeniem dla personelu, choć wolontariusze zostali bardzo dobrze przyjęci. 

Mówi Ewelina Gałecka z Fundacji Dr Clown. Podstawą działalności fundacji są spotkania z pacjentami i podnoszenie ich na duchu w chorobie.

Teraz jest taki moment, kiedy poszliśmy w drogę online. Jednak całe 9 lat to było mnóstwo współprac i spotkań. Z dziećmi spotykamy się nie tylko w szpitalach, ale również przedszkolach i szkołach. 

Fundacja dr Clown planuje powrócić do przychodzenia pod okna lubuskich szpitali i rozśmieszania najmłodszych, od razu, gdy zostanie ogłoszony koniec lockdownu. Teraz pozostają im działania online, czyli m.in. śmiechofon.