Choroba nie wybiera i może nas dopaść również w święta...

2022-04-15 8:27
lekarz
Autor: pexels.com

Gorączka, wymioty, silne bóle... Choroba może nas dopaść również w święta, kiedy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest niemożliwa. Wtedy należy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Choroba nie wybiera i może nas dopaść również w święta. Co zrobić w takiej sytuacji? Skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

QUIZ na atrakcyjność. Test, czy podobasz się płci przeciwnej

Pytanie 1 z 10
Jak często przeklinasz?

Osoby, które będą się przemieszczały poza miejsce swojego zamieszkania, również mogą skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nie ma tutaj rejonizacji, a więc mogą udać się do najbliższego punktu opieki. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze. Wykaz punktów, świadczących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną można znaleźć na stronie internetowej NFZ-tu. W województwie lubuskim jest ich łącznie 17.

W Żarach z nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej można skorzystać w 105. Szpitalu Wojskowym przy ul. Domańskiego 2.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE