Zamość: Atrakcje turystyczne dostępne dla turystów. Z zachowaniem reżimu sanitranego

2020-06-29 8:28 Wioletta Sawa
kojec park miejski
Autor: Wioletta Sawa

Muzeum Zamojskie, trasa podziemna oficyny Ratusza, Infuatka , Kojec w Parku Miejskim czy Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera to tylko niektóre z długiej listy atrakcji, które mogą obejrzeć turyści przyjeżdżający do Hetmańskiego Grodu. Goście muszą jednak dostosowywać się do obowiązujących zasad sanitarno- epidemiologicznych.

- Zwiedzaniu nadal musi towarzyszyć zachowanie reżimu sanitarnego. Chodzi o bezpieczeństw  zarówno osób przyjeżdżających do Zamościa jak również pracowników informacji turystycznej. Pracownicy pracują w przyłbicach oraz rękawiczkach ochronnych. Turystów obowiązuje  dezynfekcja rąk, noszenie maseczek oraz zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego na przykład przy zejściu do trasy podziemnej Oficyny Ratusza . Przy wypożyczaniu rowerów obowiązują rękawiczki. przewodnik, który oprowadza po mieście  posiada maseczkę i system nagłaśniający. Osoby zwiedzające miasto  w większej grupie   powinny posiadać maseczki - mówi Dyrektor Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej I Historycznej- Joanna Liberacka- Duras.

Turyści wszystkie informacje dotyczące zasad zwiedzania  i zamojskich atrakcji turystycznych   mogą uzyskać w dwóch punktach Informacji Turystycznej I Historycznej w Zamościu. Pierwszy z ich zlokalizowany jest na parterze Ratusza, przy ulicy Rynek Wielki 13, drugi znajduje się  przy ulicy Łukasińskiego 2E. Informacje znajdują się również na stronie internetowej zci.zamosc.pl.