Zamość: XIX Eurofolk

2022-07-06 15:40
XIX Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych EUROFOLK
Autor: Zamojski Dom Kultury

Po dwóch latach przerwy do Zamościa wraca kolorowy Eurofolk, czyli Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych. Od 12 do 18 lipca już po raz 19 będziemy gościć zespoły z całego świata, m.in z Chile, Turcji i Macedonii.

Barwne święto folkloru powraca po dwóch latach nieobecności na Rynek Wielki w Zamościu. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych Eurofolk w tym roku potrwa od 12 do 18 lipca. Będzie można zobaczyć zespoły z Bułgarii, Chile, Macedonii oraz Turcji. Polskę będzie reprezentować ZPiT Politechniki Warszawskiej i oczywiście ZPiT Zamojszczyzna. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna oraz Zamojski Dom Kultury.

Zapraszamy serdecznie wszystkich wielbicieli folkloru na Rynek Wielki w Zamościu. W tym roku jest zmiana, ponieważ w związku z remontem ulicy Partyzantów, przemarsz nasz, ten korowód barwny wyruszy spod pomnika Piłsudskiego, ulicą Piłsudskiego przez Rynek Solny przejdziemy na Rynek Wielki. — mówi Jolanta Kalinowska - Obst, kierownik ZPiT Zamojszczyzna.

Festiwal rozpocznie koncert "Gospodarze Gościom" 12 lipca (wtorek) o godzinie 18:00. Zaplanowano również występy zespołów poza Zamościem:

12 lipca 18:00 Hrubieszów- zespół z Chile

14 lipca 18:00 Łaszczów - zespół z Turcji

15 lipca 17:00 Szczebrzeszyn - zespoły z Chile i Macedonii

Szczegółowy program na stronie ZDK

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE