Zamość: Ulica Szymonowica będzie wkrótce przebudowana. Na wniosek mieszkańców

2020-11-20 12:40 WS
kostka brukowa
Autor: Tomasz_Mikolajczyk, https://pixabay.com

Wkrótce ruszą prace drogowe na osiedlu Partyzantów w Zamościu. W tej części Zamościa zostanie przebudowywana ulica Szymonowica .W ramach tej inwestycji zostanie tam położona nowa kostka brukowa.

- Obecna nawierzchnia nie spełnia standardów oczekiwanych przez mieszkańców. Ja tylko przypomnę, że ulica Szymonowica była budowana  w 20025 lub w 2006 roku. Od tamtego czasu dość intensywny ruch tamtędy spowodował, że ulica w wielu miejscach się pozapadała, w wielu miejscach są doły, nierówności. Mieszkańcy Zamościa chcąc fajnie wykorzystać fundusze z Budżetu Obywatelskiego wskazali, tę ulicę, to zadanie do przebudowy. My to zrealizujemy. Będzie równo, będzie wygodnie, będzie bezpiecznie - mówi Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu- Marcin Nowak.

Zarząd Dróg Grodzkich nie przewiduje dużych utrudnień w ruchu  związanych z przebudową ulicy Szymonowica w Zamościu.

- Będą wyłączone z ruchu fragmenty tej ulicy. Na pewno ulica będzie przejezdna dla samochodów. Chodniki będą jak najbardziej dostępne dla pieszych. Mogą być utrudnienia w dostępie do miejsc parkingowych tam gdzie będą prowadzone roboty drogowe. Chwilowe utrudnienia w ruchu mogą być, ale nie będą one powodowały większego bałaganu w ruchu- dodaje Marcin Nowak.

Przebudowa ulicy Szymonowica to  ostatnie zadanie realizowane w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja zostanie ukończona w tym roku.