Trwają roboty budowlane na obiekcie dawnej Akademii Zamojskiej. Wykonano już 60 procent prac

2022-11-22 11:11
zamość
Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość,Prace dekarskie mają zakończyć się w listopadzie

Budynek dawnej Akademii Zamojskiej powoli się zmienia. Aktualnie roboty dotyczą głównie prac dekarskich. Ich celem jest przywrócenie gmachowi dachu mansardowego z lukarnami. Na razie nie jest on jeszcze w pełni gotowy.

- Więźba drewniana dachowa już prawie zbliża się ku końcowi . Do końca listopada wykonawca deklaruje pokrycie całego dachu i przystąpienie do prac wykończeniowych wewnątrz - mówił Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych Miasta Zamość- Tomasz Kossowski

Przed Miastem Zamość jest jeszcze do ogłoszenia jeden przetarg dotyczący Akademii Zamojskiej.

- To duży przetarg dotyczący wyposażenia, 60 dni na złożenie ofert. To będzie ta ostatnia rzecz czyli aranżacja i wyposażenie w sprzęt - dodaje Tomasz Kossowski.

Zadanie realizowane w historycznym obiekcie danej Akademii Zamojskiej obejmuje zarówno roboty budowlane jak i prace konserwatorskie. W ich ramach zostaną między innymi wymienione drzwi i okna, odtworzone portale wejściowe i gzymsy nadokienne, zlikwidowane schody od strony dziedzińca, czy zagospodarowany teren wokół obiektu.

Termin realizacji całości inwestycji to październik przyszłego roku.​

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE