Zamość: Szukamy polskiego Szekspira- konkurs na sztukę teatralną

2021-04-23 18:03
Szukamy polskiego Szekspira
Autor: Zamojski Dom Kultury

Zamojski Dom Kultury zachęca każdego pasjonata teatru i literatury do wzięcia udziału w 21. edycji konkursu na sztukę teatralną.

"Szukamy Polskiego Szekspira" to konkurs na sztukę teatralną organizowany przez Zamojski Dom Kultury. Skierowany jest do wszystkich miłośników teatru i literatury z naszego regionu, czyli do mieszkańców powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego.

W tym roku ogłaszamy 21. edycję tego konkursu. Wiek uczestnika nie ma żadnego znaczenia, nieokreślony jest też oczywiście temat sztuki. Główną nagrodą jest druk zwycięskiej pracy w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym. I jeszcze jest szansa, że tę sztukę może ktoś wystawić na scenie. Myślę sobie, że to dla uczestników konkursu mógłby być największy splendor. — mówi Grażyna Kawala, instruktor teatru i recytacji ZDKu.

Utwór należy podpisać godłem (pseudonimem), to samo godło trzeba umieścić na kopercie ze swoimi danymi: imię i nazwisko, adres, telefon, wiek. Zostanie ona otwarta po werdykcie jury. Wydrukowany egzemplarz swojej sztuki należy dostarczyć do        15. czerwca 2021 roku do Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13. Regulamin i szczegóły znajdziecie na stronie zdk.zamosc.pl