Zamość: Spacer śladami Marka Grechuty

2021-12-10 12:26
Marek Grechuta
Autor: eska.pl

10 grudnia mija 76. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych zamościan. Z tej okazji zamojska filia stowarzyszenia "Kuźnica" organizuje spacer uliczkami Starówki śladami tego artysty.

Jeden z najbardziej znanych artystów pochodzących z Zamościa, Marek Grechuta10. grudnia obchodziłby swoje 76 urodziny. Stowarzyszenie zamojska Kuźnica zaprasza na spacer jego śladami.

Wszystkich chętnych oprowadzi Wojtek Łosiewicz, pasjonat Zamościa i twórczości Marka Grechuty. Całość potrwa jakieś trzy godziny. Odbędzie się 11 grudnia. Początek o godzinie 12:00 w południe na zamojskim rynku przy Ratuszu, a zakończy się koło 15:00, bo to będzie spokojny, leniwy, niepospieszny spacer śladami Marka. Zakończy się na ulicy Grodzkiej przy tablicy pamiątkowej na jego cześć. Zapraszam wszystkich gorąco. Gorąco, bo trzeba się będzie rzeczywiście ciepło ubrać. — mówi Jarek Ważny, przewodniczący "Kuźnicy" i muzyk grupy Kult.

Organizatorzy proszą tych, którzy mają jakieś pamiątki lub własne wspomnienia związane z Markiem Grechutą o podzielenie się nimi w czasie sobotniego spaceru.Wydarzenie jest bezpłatne.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE