Powrót do szkół

i

Autor: pixabay.com

Zamość: Rozpoczęcie roku szkolnego

2021-09-01 13:13

Tegoroczne wakacje przechodzą do historii. Rok szkolny 2021/22 rozpoczęty. Zamojscy uczniowie są zgodni - nie chcą powrotu nauki zdalnej.

1 września to tradycyjnie rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś w wielu szkołach nie było ono uroczyste. Jednak możliwość spotkania się na żywo z rówieśnikami i nauczycielami ucieszyło zdecydowaną większość dzieci i młodzieży. Zapytaliśmy uczniów zamojskich szkół, jakie nastroje towarzyszą im w tym dniu:

Cieszę się, że można już wrócić do szkoły. Doceniamy, że możemy się spotkać ze znajomymi i nauczycielami.

— Ja mam nadzieję, że nie będzie zdalnych, bo maturka w tym roku. A dużo osób nie zdało, więc może być ciężko. Poza tym bardzo brakowało nam na zdalnych ludzi, przyjaciół. 

Czego jeszcze, oprócz tego, żeby nie było zdalnych, życzycie sobie w nowym roku szkolnym?

Żeby nauczyciele jakoś bardzo się nie czepiali [śmiech] — mówią uczennice klasy maturalnej jednej z zamojskich szkół średnich.

Ogólnie jest bardzo dobrze po rozpoczęciu roku szkolnego, nowa fajna klasa, bo zaczynam w tym roku liceum i szkoła się wydaje OK. A jeśli chodzi o naukę, to raczej wolę stacjonarne zajęcia, bo przez stacjonarne się więcej nauczę.

— Długo siedzieliśmy w domu i teraz tak fajnie się spotkać się z klasą. Nie chciałabym, żeby znowu były zdalne. — usłyszeliśmy od innych uczennic.

Przyjaciół, nauki stacjonarnej i żeby wszyscy nauczyciele byli tak mili jak nowa pani wychowawczyni, którą dziś poznaliśmy — tego sobie życzą na ten rok szkolny uczniowie innego zamojskiego liceum.

Wszystkim uczniom życzymy spełnienia tych życzeń!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE