Zamość: Powstanie Kącik Rzeczy Używanych. To inicjatywa zamojskiego PGK

2021-03-17 9:46
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl

Co zrobić z rzeczami które są dobre ale nie są nam już potrzebne? Czy konieczni musimy je wyrzucić ? PGK Zamość znalazło na to sposób. Będzie to Kącik Rzeczy Używanych.

To punkt do którego będzie można przynieść niepotrzebne ale sprawne rzeczy i z którego będzie można sobie coś zabrać. Korzystanie z niego będzie nieodpłatne.

- Dzięki Kącikowi Rzeczy Używanych te przedmioty  nie trafią na śmieci, nie trafią do utylizacji. Dla nas jest to mniejszy koszt. Poza tym może ktoś z nich jeszcze skorzystać , przez co zaoszczędzi pieniądze, które będzie mógł przeznaczyć na inne swoje potrzeby. Ważne jest również to, że jest to troska o naturę, podejmowana na całym świecie w różnych aspektach.. Jest to jeden z elementów takiej naszej malej działalności , mały krok ale  wiadomo że te wielkie kroki zaczynają się od tych mniejszych. Kącik Rzeczy używanych to kolejne działanie proekologiczne, w które nasze  przedsiębiorstwo się angażuje- mówi Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu- Magdalena Bzówka.

Do Kącika Rzeczy Używanych będziemy mogli przynieść tylko rzeczy sprawne, czyste i w dobrym stanie technicznym. Może to być małe AGD, elektronika, meble, zabawki, książki, elementy wyposażenia domu czy na przykład sprzęt sportowy. Nie będzie tam można przynosić ani obrań ani tekstyliów.

Punkt ruszy od kwietnia. Znajdziecie go przy Alei 1 Maja 16 w Zamościu , na terenie PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE